پوشش قیمتی 75 درصدی 170 قلم داروی بیماران خاص توسط بیمه ها

( 1144 بازدید )

بر اساس تفاهمنامه با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور تحت پوشش قرار دادن داروهای بیماران خاص و صعب العلاج از محل یارانه دارویی، 75 درصد قیمت 170 قلم دارو تحت پوشش بیمه قرار گرفت.
به گزارش وب­دا؛ اهم برنامه های انجام شده در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی در 100 روز گذشته به این شرح است:

تامين دارو و ايجاد آرامش در بازار دارويی

· تلاش برای حذف بازرسی کالا در مبدا و افزايش مدت اعتبار ترخيص با حداقل اسناد و همچنين درخواست عدم نياز به تائيد اسناد حمل توسط اتاق بازرگانی کشور ذينفع برای شرکت­های دارويی از بانک مرکزی ج.ا.ايران.
· الزام شرکت­های واردکننده دارو و مواد اوليه دارويی به اخذ مجوز ورود از اداره کل دارو، قبل از هر گونه سفارش به منظور مديريت واردات دارو.
· به منظور پايش قيمت داروهای وارداتی فوريتی درخواست قيمت­گذاری داروهای فوريتی در کميسيون قانونی قيمت­گذاری دارو.
· تلاش برای جبران افزايش قيمت دارو برای بيماران خاص و صعب العلاج که در اين راستا اجرای تفاهم­نامه با وزارت کار، رفاه و تامين اجتماعی و سازمان­های بيمه­گر به منظور تحت پوشش قراردادن داروهای بيماران خاص و صعب­العلاج از محل يارانه دارويی که از اين طريق بيش از 170 قلم از اين داروها که تامين هزينه آن­ها برای بيماران مذکور بسيار مشکل بود به طور ميانگين حدود 75 درصد قيمت آن­ها تحت پوشش بيمه قرار گرفت.

ارتقای کيفيت، ايمنی و امنيت فراورده­های غذايی

· توسعه تفاهم­های فرابخشی غذا و اقداماتی از قبيل تفاهم­نامه در زمينه انجام استانداردها با موسسه استاندارد، صورتجلسات مرتبط با سازمان دامپزشکی کشور، ايجاد زمينه­های تفاهم با انجمن صنايع فرآورده­های لبنی، تفاهم­نامه با گمرکات و سازمان استاندارد، تفاهم­نامه با بازرگانی دولتی ايران، تفاهم­نامه با سازمان استاندارد به منظور هماهنگی و کاهش موازی کاری در زمينه نظارت بر فرآورده­های آرايشی بهداشتی و مواد خوراکی آشاميدنی با حضور نمايندگان سازمان استاندارد.
· تهيه و ابلاغ دستورالعمل کميته مشاورين استانی و بازنگری و اصلاح چندين دستورالعمل که از جمله آن می­توان به اصلاح دستورالعمل سردخانه­های مواد غذائی، دستورالعمل شناسه نظارت بر مشاغل خانگی و اصلاح ضوابط مواد غذايی و ضوابط ورود مواد اوليه و فرآيند شده محصولات غذايی و آشاميدنی نام برد.
· نمونه­برداري­های مشترک با سازمان دامپزشکی کشور و ابلاغ دستورالعمل جديد در مورد فرآورده­های گوشتی


حمايت از توليدكنندگان تجهيزات پزشكي

· اقدام به صدور مجوز واردات با قيمت پايه پايين تر به واردكنندگان به منظور كاهش قيمت استنت­هاي قلبي براي بيماران كه در نتيجه شاهد كاهش 50 درصدي قيمت اين محصول در بازار مي­باشيم.
· ساماندهي امر توزيع و ابلاغ رسمي سود قانوني برای فروش تجهيزات و ملزومات پزشکی به مراکز مجاز عرضه
· تسهيل و تسريع در صدور پروانه­هاي توليد به منظور ايجاد انگيزه در توليدكنندگان تجهيزات پزشكي ضمن رعايت ضوابط و مقررات و کاهش زمان صدور به 3 روز. همچنين به منظور حمايت از توليدات داخلي، در صورت رفع نياز كشور، از صدور مجوز واردات محصول مشابه خودداري مي­شود.
· در راستاي در دسترس بودن تجهيزات پزشكي، طرح ثبت تجهيزات پزشكي به منظور تسريع و تسهيل در صدور مجوزهاي واردات و ترخيص با تعبيه نيازهاي زيرساختي و نرم­افزاري آن در حال انجام است.
مشاهده فایل ضمیمه