اخبار انجمن آذر 1391

سامانه پیام کوتاه کمبودهای دارویی 201490 راه اندازی شد سامانه پیامکی کمبودهای دارویی جهت رفاه حال بیمارانی که در جستجوی داروی خود هستند در حال حاضر در تهران و به زودی در کل کشور قابل بهره برداری است.
به گزارش خبرنگار وب دا، ستاد مرکزی اطلاع رسانی داروها و سموم سازمان غذا و دارو اعلام کرد: با توجه به کمبودهای مقطعی در حوزه دارو و برای جلوگیری از سردرگمی مراجعان با داروخانه ها خصوصاً در شهر تهران که کاهش ترددهای شهری همیشه مد نظر بوده است، این سامانه طراحی و راه اندازی شده است.
بنابراین گزارش، نحوه استفاده از این سامانه در نخستین بار، از طریق ارسال یک پیامک کوتاه بدون متن به شماره 201490 است و اطلاعات مورد نیاز با فاصله زمانی ناچیزی برای استفاده کننده ارسال می شود. بر اساس این گزارش، به طور کلی جهت تهیه داروهایی که دچار کمبود مقطعی شده اند، در شهر تهران می توان یک پیام کوتاه به شماره 201490 که حاوی نام صحیح و انگلیسی دارو است ارسال کرد و در صورت موجود بودن دارو، سامانه مشخصات دو داروخانه ای که اعلام مجودی کرده اند را برای متقاضی ارسال می کند.
گفتنی است: کلیه داروخانه های سطح کشور برای عضویت در این سامانه و وارد کردن داروهایی که با توجه به لیست کمبودهای دارویی موجود دارند، می توانند از طریق سایت www.samandaru.com اقدام کنند.
منبع:وزارت بهداشت،درمان وآموزش پزشکی
91/09/23
مشاهده فایل ضمیمه
دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی به پزشک عمومی جهت مشارکت درطرح پزشک خانواده نیاز دارد مرکز بهداشت استان خراسان شمالی جهت عقد قرار داد در قالب طرح پزشک خانواده جهت مراکز بهداشتی درمانی تحت پوشش خود به تعدادی پزشک عمومی طرحی و آزاد نیاز دارد.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی جهت مراکز بهداشتی درمانی مجری برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی به تعداد پزشک عمومی با پرداخت حقوق ماهانه دو تا سه میلیون تومان ، پانسیون با تمام امکانات مورد نیاز زیست پزشک ، نیاز دارد ، لازم به ذکر است ضرایب محرومیت مناطق مورد نظر سه پنجم و سه و نیم پنجم می باشد.
منبع:سایت پزشکان بدون مرز
91/09/18
مشاهده فایل ضمیمه
5 جوشانده‌ی ضدخستگی خداوند گیاهانی آفریده که سرشار از ویتامین C، کافئین، منیزیم، آهن و مواد مغذی دیگر هستند که با خستگی مقابله می‌کنند و انقباض عضلانی را کاهش می‌دهند.
جوشانده‌ی این گیاهان خستگی‌هایتان را برطرف می‌کند و شما را به آرامش می‌رساند.
جوشانده‌ی رزماری
ساقه و برگ‌های گیاه رزماری تقویت کننده‌اند. زمانی که احساس خستگی زیادی می‌کنید این گیاه به شما کمک می‌کند تا خستگی‌هایتان را به دست باد بسپارید.
روش تهیه
30 گرم ساقه‌ی رزماری را در یک لیتر آب در حال جوش بریزید و اجازه دهید به مدت 15 دقیقه بجوشد. محلول را صاف کنید و به مدت یک ماه، قبل از غذا یک فنجان بنوشید، یعنی روزی 3 فنجان. باید بدانید که گیاه رزماری مشکلات گوارشی را نیز برطرف می‌کند.
توجه داشته باشید که این گیاه برای افرادی که سابقه بیماری صرع یا غش داشته دارند و همچنین برای زنان باردار و کودکان توصیه نمی‌شود.
جوشانده‌ی پرتقال
دلیل این که پرتقال خستگی را از بین می‌برد این است که در هر 100 گرم این میوه حدود 53 میلی گرم ویتامین C وجود دارد. روزانه یک عدد پرتقال نیاز روزانه‌ی ما را به این ویتامین تأمین می‌کند. زمانی که احساس خستگی فیزیکی می‌کنید به سراغ پرتقال بروید و این معجون را تهیه و میل کنید.
روش تهیه
آب یک عدد پرتقال را بگیرید و داخل یک فنجان بریزید. یک قاشق چای‌خوری عسل به آن اضافه کنید. فنجان را با آب جوش پرکنید و هم بزنید. قبل از رفتن به رختخواب این معجون را میل کنید. اگر زیاد خسته شده‌اید این جوشانده را تا وقتی که حالتان بهتر بشود تهیه و میل کنید. هیچ مورد منع مصرفی برای این جوشانده وجود ندارد و به دلخواه خود می‌توانید میزان آب پرتقال و عسل را تغییر دهید.
جوشانده‌ی جو دو سر
جو دو سر حاوی ویتامین E، پروتئین و مواد معدنی است که بدن را تقویت می‌کنند. زمانی که دچار خستگی فیزیکی یا روحی گذرا شده باشید این جوشانده به کمکتان می‌آید.
روش تهیه
به مدت 5 تا 10 دقیقه یک قاشق غذاخوری جود دو سر خشک را با یک لیتر آب جوش بجوشانید. محلول را از صافی رد کنید و هر روز یک فنجان از این جوشانده را به مدت یک ماه میل کنید. اگر اندازه‌های داده شده را به درستی رعایت کنید به هیچ نوع مسمومیتی دچار نخواهید شد. تاکنون هیچ مورد منع مصرف یا تأثیر منفی برای جو دوسر گفته نشده است. باید بدانید که جو دو سر خواص ضداسترسی نیز دارد.
دارچین باعث تحریک بدن می‌شود و خستگی را رفع می‌کند. زمانی که احساس خستگی جزئی می‌کنید با سراغ دارچین بروید
چای سبز با نعنا
برگ‌های چای سبز حاوی کافئین و ویتامین‌های A، C و E می‌باشند. زمانی که احساس خستگی می‌کنید بدون معطلی به سراغ چای سبز بروید.
روش تهیه
یک قاشق چای‌خوری چای سبز را در یک فنجان آب جوش بریزید و به مدت 5 دقیقه بجوشانید. چای را صاف کنید و مقداری نعنا به آن اضافه کنید. این کار باعث می‌شود که خواص تقویت‌کنندگی چای سبز بیشتر شود. روزانه قبل از ساعت 5 بعد از ظهر 2 تا 3 فنجان چای سبز بنوشید.
توجه داشته باشید که زنان باردار و کودکان باید مصرف چای سبز را محدود کنند. اگر دچار کم خونی هستید بیش از 4 فنجان در روز از این چای ننوشید. باید بدانید که چای سبز خواص ضدپیری دارد و به هضم بهتر غذا کمک می‌کند.
جوشانده‌ی دارچین
دارچین باعث تحریک بدن می‌شود و خستگی را رفع می‌کند. زمانی که احساس خستگی جزئی می‌کنید با سراغ دارچین بروید.
روش تهیه
برای هر فنجان آب سرد 2 قاشق چای‌خوری پُر، چوب دارچین بریزید در ظرف را بگذارید و اجازه دهید با شعله‌ی کم بجوشد. زمانی که آب به جوش آمد شعله را خاموش کنید و اجازه دهید به مدت 15 دقیقه دم بکشد. روزانه 4 فنجان از این جوشانده به صورت سرد یا داغ میل کنید تا احساس خستگی‌تان از بین برود.
توجه داشته باشید که مورد منع مصرف برای استفاده از دارچین وجود ندارد. اما بیش از میزان ذکر شده نیز مصرف نکنید. این ادویه‌ی معطر و پرطرفدار همچنین مشکلات دستگاه گوارش و بی اشتهایی را برطرف می‌کند.
منبع:باشگاه خبرنگاران
91/09/25
مشاهده فایل ضمیمه
10 عامل که باعث کسالت و بی حوصلگی میشود به طور حتم شما هم روزها و لحظاتی را تجربه کرده اید که چندان سرحال نبوده و احساس کسالت، خواب آلودگی و بی حوصلگی می کرده اید. تا به حال از خودتان پرسیده اید که کدام عوامل چنین احساسی را ایجاد می کنند؟
در اینجا به ۱۰ عاملی اشاره می کنیم که می توانند شما را بی حوصله و کسل کنند:
۱. عادت بد غذایی
عادت بد غذایی علاوه بر آنکه می تواند حالاتی مانند تهوع و درد در شکم را ایجاد کند، بر حالات روانی ما نیز تاثیر می گذارد و حالاتی مانند تحریک پذیری، نوسانات خلقی، عدم تمرکز، پرخاشگری، عصبانیت یا بیش فعالی را ایجاد کند. اگر از نوسانات خلقی رنج می برید، غذاهایی را که در طول روز مصرف می کنید یادداشت کنید تا رابطه بین غذاهای مصرف شده و نوسانات خلقی خود را کشف کنید.
۲. چیدمان خانه
اگر می خواهید سرحال تر و شادتر باشید چیدمان خانه را عوض کنید زیرا محیط اطراف تاثیری عمیق بر روحیات ما دارد. مثلا رنگ قرمز می تواند افراد را تحریک پذیر و عصبی کند، در حالی که زرد ایجادکننده شادی و آبی ایجادکننده آرامش است. تحقیقات همچنین نشان می دهد که استفاده از تصاویر آرامش بخش –مثلا مناظر زیبا بر روحیات ما تاثیری مثبت داشته و استرس و آشفتگی را کم می کند.
۳. ترفیع گرفتن
اکثر ما رویای ترفیع گرفتن در محل کار را در سر می پرورانیم، اما واقعیت آنقدرها هم که فکر می کنیم امیدبخش نیست. محققان دانشگاه وارویک به این نتیجه رسیده اند که وقتی کارمندی ترفیع می گیرد، میزان استرس و فشار ذهنی ای که بر او وارد می شود افزایش یافته و سلامت ذهنی او به خطر می افتد.
۴. چراغ کنار تخت
اگر مرتبا هنگام تماشای تلویزیون یا هنگام مطالعه خوابتان می برد، مراقب تاثیر این امر بر اعصاب و روان خود در روز بعد باشید. تحقیقات نشان می دهند که نور در شب می تواند مانعی برای تولید ملاتونین – هورمونی که بر خلق و خوی انسان اثر می گذارد بشود. ملاتونین تنها در تاریکی تولید می شود بنابراین سعی کنید در منزل خود از پرده های ضخیم استفاده کرده و هنگام خواب همه چراغ ها را خاموش کنید.
۵. کمبود مواد مغذی
عوامل زیادی وجود دارند که می توانند به افسردگی منجر شوند، ولی در عین حال رژیم غذایی نیز می تواند علایم افسردگی را بهتر یا بدتر کند. کمبود ویتامین D، ویتامین B و اسیدهای چرب امگا ۳ می تواند به احساس افسردگی و آشفتگی منجر شود. بنابراین سعی کنید این مواد مغذی را حتما در رژیم غذایی روسانه خود بگنجانید.
۶. دوستان
ممکن است تصور کنید که وقت گذرانی با دوستان راهی مناسب برای سرحال شدن است، با این حال همه چیز به روحیات آنها بستگی دارد. به عقیده محققان احساسات ما (خواه مثبت و خواه منفی) مسری هستند و اغلب بدون اینکه بدانیم از شخصی به شخص دیگر انتقال می یابند. جالب آنکه حتی گاهی بدون اینکه دوستان را ببینیم تحت تاثیر خلق و خوی آنها قرار می گیریم. مثلا در یک تحقیق مشخص شد که کاربراین فیس بوک می توانند تا مدت ۳ روز تحت تاثیر سایر کاربران قرار داشته باشند.
۷. دیر خوابیدن
بسیاری از ما می دانیم که کمبود خواب موجب کسالت و بی حوصلگی می شود، با این حال از نظر محققان زمان خواب به اندازه میزان خواب اهمیت دارد. کسانی که دیر به رختخواب می روند حتی اگر زیاد بخوابند، در معرض افسردگی قرار دارند. پس سعی کنید شب ها زود بخوابید و البته خواب کافی داشته باشید.
۸. قرص های ضدبارداری
محققان می گویند زنانی که از قرص های ضدبارداری استفاده می کنند دو برابر بیشتر از سایر زنان در معرض خطر افسردگی قرار دارند. این قرص ها در برخی زنان حالاتی مانند نوسانات خلقی و کاهش میل جنسی را نیز ایجاد می کند.
۹. سیگار
همه ما آگاه هستیم که سیگار خطر ابتلا به سرطان، بیماری های قلبی و پیری زودرس را افزایش می دهد. اما جالب است بدانید که سیگار بر سلامت روان افراد نیر تاثیر سوء دارد. محققان نیوزلندی در یک پژوهش بزرگ دریافتند که افراد سیگاری و معتادین به نیکوتین بیش از سایرین در معرض افسردگی قرار دارند.
۱۰. آفتاب
در روزهای تاریک زمستان احتمال ابتلا به اختلال عاطفی فصلی وجود دارد، ولی آیا می دانستید که آفتاب هم می تواند افراد را کسل و افسرده کند؟ اگرچه اختلال عاطفی تابستانی تنها بر ۱ درصد افراد تاثیر دارد، ولی عوارض آن جدی و شامل بی خوابی، کاهش اشتها و افسردگی هستند.
منبع:باشگاه خبرنگاران
91/09/25
مشاهده فایل ضمیمه
توقف طرح پزشک خانواده شایعه است-اجرای طرح پزشک خانواده در استان‌های تهران،قزوین وهرمزگان به زودی سلامت نیوز:رئیس ستاد اجرایی پزشک خانواده از اجرای طرح پزشک خانواده در استان تهران در آینده ای نزدیک خبر داد.
محمد شریعتی در گفت و گو با پانا در خصوص آخرین وضعیت اجرای طرح پزشک خانواده در کشور توضیح داد: این طرح در حال حاضر در چند استان کشور به اجرا درآمده است و در صدد هستیم با تامین بودجه مورد نیاز و به تدریج در دیگر استان های کشور نیز عملی شود و شاهد اجرای کشوری این طرح باشیم.
وی ادامه داد:در حال حاضر در دو استان فارس و مازندران طرح پزشک خانواده در حال ارائه خدمات به بیماران است و برنامه های مقدماتی به پایان رسیده است و مردم پزشکان خود را انتخاب کرده اند و برنامه رو به جلو در حال حرکت است.
رئیس ستاد اجرایی پزشک خانواده در پاسخ به زمان اجرای این طرح در استان تهران تصریح کرد: پزشک خانواده در استان تهران نیز به زودی به اجرا در می آید و در حال مقدمات اجرای طرح هستیم و با توجه به گستردگی کار در استان تهران، ساماندهی این طرح بیش از دیگر استان ها به طول می انجامد.
شریعتی از اجرای طرح پزشک خانواده در دو استان هرمزگان و قزوین در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: این احتمال وجود دارد که طرح در این دو استان زودتر از سایر استان ها آغاز به کار کند و البته این مسئله نیز تابع شرایط مالی و بودجه ای است که باید اختصاص داده شود.
وی خاطرنشان کرد: شایعاتی مبنی بر شکست طرح پزشک خانواده شنیده می شود اما زیر بار این مسئله نخواهیم رفت و ممکن است این طرح دیر یا زود شود اما در نهایت به اجرا می رسد و هنوز از قانون برنامه عقب نیستیم و با توجه به اینکه این برنامه از مصوبه‌های دولت است قطعا به مرحله عمل می رسد.
ﺷﺮﯾﻌﺘﯽ در پایان یادآور شد: ﺑﺎﯾﺪ ﺗﻼش ﺷﻮد داروﺧﺎﻧﻪ ھﺎ ھﻢ ﺳﺮﯾﻌﺘﺮ وارد ﭼﺮﺧﻪ ﭘﺰﺷﮏ ﺧﺎﻧﻮاده ﺷﻮﻧﺪ ﮐﻪ ﺗﻤﮫﯿﺪات ﻻزم در اﯾﻦ ﺧﺼﻮص اﻧﺪﯾﺸﯿﺪه ﺷﺪه اﺳﺖ.
منبع:تبپان نیوز
91/09/24
مشاهده فایل ضمیمه
بیش از 80 درصد جهرمی ها در برنامه پزشک خانواده ثبت نام کردند. به گزارش وب دا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم ضمن بیان مشارکت بیش از 80 درصد جهرمی ها در برنامه پزشک خانواده گفت: با توجه به تکلیف قانونی که از طرف مجلس شورای اسلامی مبنی بر اجرای برنامه پزشک خانواده به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بنا نهاده شده این امر از شهریورماه امسال در جهرم اجرایی شده است.
دکتر سید محمدکاظم تدین با بیان اینکه استان فارس به عنوان پیشرو در طرح پزشک خانواده این کار را عملی کرده است، افزود: با توجه به اهمیت این طرح در نظام بهداشت و درمان کشور نیاز به فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در مورد نحوه اجرای طرح پزشک خانواده لازم و ضروری است.
وی با بیان اینکه 12 مرکز بهداشت شهری در برنامه پزشک خانواده این شهرستان فعالیت دارند، ابراز داشت: تاکنون 10 مرکز بهداشت شهری شروع به فعالیت کرده و ساختمان دو مرکز دیگر نیز توسط خیران جهرمی اهداء شده که به زودی فعالیت آنها آغاز می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با بیان اینکه تاکنون 76 هزار جهرمی در برنامه پزشک خانواده ثبت نام کرده‌اند، خاطرنشان کرد: سازمان بیمه ایرانیان آمادگی دارد تا افراد فاقد بیمه را برای اجرای این طرح زیر پوشش خود قرار دهد. وی ادامه داد: 28 پزشک در بخش دولتی و 26 پزشک در بخش خصوصی در برنامه پزشک خانواده جهرم فعالیت دارند.
دکتر تدین با بیان اینکه تمام پزشکان متخصص در برنامه پزشک خانواده عقد قرارداد کرده اند، گفت: از نظر تعداد پزشک خانواده در جهرم مشکلی نداریم و هر تیم پزشکی دو هزار و 500 نفر را تحت نظر خود دارد.
وی با بیان اینکه بر این اساس پزشک خانواده موظف است در هفته 44 ساعت جز در روزهای تعطیل رسمی به ارائه خدمات به افراد تحت پوشش بپردازد، بیان کرد: ساعت کار تیم سلامت روزانه 8 ساعت در دو نوبت صبح 8 تا 12 و بعداز ظهر 4 تا 8 و پنجشنبه ها فقط صبح تعیین شده است.
تدین با بیان اینکه انتخاب پزشک خانواده از سوی خانوار در فاصله مجاز تعیین شده اختیاری است و تنها عامل محدود کننده نام نویسی کافی افراد نزد پزشک معین و پر شدن ظرفیت وی است، ابراز داشت: تمام بیمه شدگان بر اساس دفترچه معتبر و شماره ملی، احراز هویت شده و در برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع توسط پزشکان خانواده ثبت نام می‌شوند و کسانی که فاقد بیمه درمان هستند، طبق ضوابط تحت پوشش بیمه ایرانیان قرار می‌گیرند.
وی با بیان اینکه حق الزحمه پزشک خانواده به صورت سرانه پرداخت می‌شود، عنوان کرد: میزان سرانه پایه پزشک خانواده و دستیارش(ماما یا پرستار) به ازای هر نفر در ماه 21000 ریال است که با توجه به گروههای خاص سنی و جنسی و نیز برخی موارد خاص افزایش می‌یابد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم اضافه کرد: 80 درصد سرانه جمعیت تحت پوشش پزشک خانواده به صورت ماهانه با اعلام فهرست اسامی ثبت نام شدگان به ستاد عملیات استانی پزشک خانواده و نظام ارجاع به صورت علی الحساب در پایان هر ماه پرداخت شده و 20 درصد بقیه پس از پایش و بازخورد توسط تیم مشترک بیمه و ستاد اجرایی دانشگاه پرداخت می‌شود و سرانه پرداخت به پزشک خانواده بر اساس ارزشیابی و پایش تا 20 درصد قابل کاهش یا افزایش است.
دکتر تدین با اشاره به اینکه به ازای پوشش خدمات به افراد بالای 60 سال، زیر 5 سال و مادران باردار 20 درصد به سرانه پرداختی به ازای هر نفر اضافه می‌شود، افزود: در مناطق محروم نیز برای هر فرد ثبت نام شده بین 4 تا 40 درصد به سرانه پایه اضافه می‌شود.
تدین با بیان اینکه هر فرد می تواند در سال دو بار پزشک خانواده خود را تغییر دهد، اظهار کرد: این امر باید حداکثر به مدت 3 ماه از انتخاب پزشک گذشته باشد و این تغییر در پایان ماه انجام شود.
وی با بیان اینکه در صورت عدم انتخاب پزشک خانواده توسط افراد، ویزیت و دارو به صورت آزاد انجام می شود، گفت: ستاد اجرایی پزشک خانواده با شماره تلفن 3342590 و 3345661 هر روز از ساعت 8 صبح تا 10 شب آماده پاسخگویی به سوالات همشهریان عزیز در رایطه با این طرح می باشد.
دکتر تدین با بیان اینکه مسافران نیز می توانند از برنامه پزشک خانواده استفاده کنند، بیان داشت: افرادی که تحت عنوان مسافر قصد مراجعه به پزشک را دارند همانند سایر افراد عضو این طرح (70 درصد تعرفه دولتی بیمه و 30 درصد تعرفه بیمار) مورد معالجه قرار می گیرند.
يکشنبه ١٢ آذر ١٣٩١
منبع:پایگاه خبری اطلاع رسانی وب دا
مشاهده فایل ضمیمه
ریزمغذی‌هایی که پوست را تغذیه می‌کنند در هر دوره سنی، بدن به برخی موادمغذی نیاز دارد که به شادابی پوست کمک می‌کند. این موادمغذی نه‌تنها بر زیبایی ظاهری بلکه بر سلامت‌ ما تاثیر بسزایی دارند.
هر ماده‌غذایی سالم زیبایی پوست، افزایش ایمنی بدن، سلامت مخاط دستگاه گوارش، تنفس و گردش خون را تضمین می‌کند. تمام موادمغذی به یک اندازه برای بدن ارزش دارند و هیچ اولویتی میان آنها وجود ندارد و کمبود هر یک از آنها سلامت ما را به خطر خواهد انداخت:
ویتامین A: این ویتامین‌ در بیشتر موادغذایی از جمله گوشت، جگر و منابع حیوانی به وفور یافت می‌شود. پیش‌سازهای ویتامین A به نام کاروتنویید A در منابع گیاهی به‌خصوص آنهایی که رنگ تیره‌تری دارند مثل نارنگی، هویج، گوجه‌فرنگی و اسفناج یافت می‌شود.
روی: این ماده معدنی در منابع حیوانی به‌خصوص گوشت‌ها و در منابع گیاهی مانند انواع آجیل، قهوه و شکلات یافت می‌شود. در گذشته مادران برای شادابی پوست فرزندانشان از قاشق روی در غذاها استفاده می‌کردند اما امروزه انواع مکمل‌ ‌آن در بازار موجود است. البته کسی که رژیم متنوع و متعادلی دارد، نیازی به مصرف مکمل روی نخواهد داشت.
ویتامین E: این ویتامین نوعی آنتی‌اکسیدان بسیار قوی است که در سلامت پوست و مو نقش دارد و در چربی‌های گیاهی مثل روغن آفتابگردان، سویا و... یافت می‌شود. مکمل‌های این ویتامین‌ نیز در بازار موجود است و در صورت کمبود، پزشک آن را توصیه می‌کند. اگر شما غذای روزانه خود را با روغن‌های گیاهی تهیه می‌کنید، نیازی به مصرف مکمل ویتامین E ندارید.
سلنیوم: سلنیوم نوعی آنزیم آنتی‌اکسیدانی مهم است که در سلامت پوست نقش بسزایی دارد. گوشت و نان، منابع غذایی سلنیوم هستند و در برخی مغزها به‌خصوص گردو نیز یافت می‌شود.
امروزه این اعتقاد که ماده غذایی خاصی فقط برای عضو خاصی خوب است، منسوخ شده است و متخصصان توصیه می‌کنند باید رژیم‌غذایی متعادل و متنوعی داشت تا سلامت و زیبایی به خطر نیفتد.
البته نمی‌توان انتظار داشت با اصلاح تغذیه، تمام مشکلات پوستی حل شود، اما انتخاب رژیم غذایی متناسب و متنوع از تشدید مشکلات پیشگیری می‌کند.
13 آذر 1391
منبع:موسسه فرهنگی دنیای تغذیه وسلامت
مشاهده فایل ضمیمه
تاثير روغن زيتون بر پوست‌ و ‌مو اغلب افراد با اثرات درماني روغن زيتون كم و بيش آشنا هستند، اما از كاربردهاي آن براي زيبايي و شادابي پوست كمتر شنيده‌اند.
روغن زيتون مخلوطي از اسيداولئيك، اسيدلينولئيك و اسيد پالميتيك است. همچنين داراي فسفر و كلسيم فراوان بوده و سرشار از ويتامين E است.
علاوه براين، به دليل داشتن پلي‌فنول‌ها از آسيب‌هاي پوستي كه ممكن است در مواجهه با نور خورشيد ايجاد شود نيز جلوگيري مي‌كند.
مواد آنتي‌اكسيدان بخصوص ويتامين E موجود در روغن زيتون از ايجاد راديكال‌هاي آزاد و فرآيند اكسيداسيون در سلول‌هاي پوستي و ايجاد سرطان‌هاي پوست جلوگيري و كمك مي‌كند سلول‌هاي پوست انعطاف‌‌پذيري خود را حفظ كنند و عوارض پيري ديرتر ظاهر شود.
يكي از كاربردهاي روغن زيتون به منظور سلامت و تقويت موي سر، ماساژدادن سر با آن است. ماساژ و استفاده از مواد موثر روي پوست سر نه‌تنها رشد مو را تسريع مي‌كند، بلكه از مو محافظت و نگهداري كرده و از ريزش غيرمعمول مو مي‌كاهد.
به اين منظور مي‌توانيد مقداري روغن زيتون (مقدار آن بستگي به حجم موي شما دارد) را گرم كنيد سپس آن را روي كف دستتان بريزيد و موهايتان را با آن ماساژ دهيد.
اگر پوست سر شما خشك است، پوست سرتان را هم با روغن زيتون ماساژ دهيد، اما اگر موها و پوست سرتان چرب است سعي كنيد روغن زيتون را طوري به موهايتان بزنيد كه از پوست سر و ريشه موهايتان فاصله داشته باشد.
آنقدر ادامه دهيد تا همه موهايتان كاملا با روغن زيتون پوشيده شود. در ادامه موهايتان را با يك كلاه پلاستيكي بپوشانيد و حدود ۳۰دقيقه در همين حالت استراحت كنيد تا روغن زيتون كاملا جذب موهايتان شود و در انتها با شامپو موهايتان را خوب بشوييد.
‌از روغن زيتون به عنوان تقويت‌كننده مژه‌ها و ابرو نيز مي‌توانيد استفاده كنيد. هنگام خواب مقدار كمي روغن زيتون را به آرامي به ابرو، گوشه چشم‌ها، پلك‌ها و زير چشم‌ها بماليد. دقت كنيد روغن وارد چشم نشود.
استفاده از اين روغن بعد از اصلاح ابرو نيز باعث تسكين التهاب ناشي از اصلاح مي‌شود.
براي پاك‌كردن آرايش هم مي‌توان از روغن زيتون استفاده كرد. يك گوش پاك‌كن برداريد و مقداري روغن زيتون به آن آغشته كنيد و اطراف چشمتان را با آن پاك كنيد. ‌‌
همچنين شما مي‌توانيد از روغن زيتون براي براق شدن ناخن‌ها نيز استفاده كنيد. روغن زيتون پوست اطراف ناخن و بستر ناخن‌هاي شما را مرطوب و نرم مي‌كند.
13 آذر 1391
منبع:موسسه فرهنگی دنیای تغذیه وسلامت
مشاهده فایل ضمیمه
ک ساعت خواب بیشتر شبانه، درد را کاهش می‌دهد محققان آمریکایی بر اساس تازه‌ترین تحقیقات خود دریافتند که دست کم یک ساعت خواب بیشتر در طول شب می‌تواند درد را کاهش دهد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از روزنامه دیلی میل انگلیس، این تحقیقات جدید حاکی است: یک ساعت خواب اضافی یا بیشتر از آن در طول شب می‌توان تمرکز فرد را بهبود بخشد و حساسیت او در قبال درد را کاهش دهد.
محققان بیمارستانی هنری فورد در شهر دیترویت آمریکا دریافتند: 10 ساعت خوابیدن در طول شب به جای ۸ ساعت سفارش شده، تأثیر بیشتری در کاهش درد نسبت به داروی مسکن کدئین دارد.
این تحقیقات از 18 فرد سالم صورت گرفت که از آنها خواسته شد تا چهار شب را پشت سرهم به شیوه معمول خودشان یا چهار شب را به مدت هرشب 10 ساعت بخوابند.
محققان سپس خواب روزانه آنها را اندازه گیری کرده و حساسیت آنها نسبت به درد را با استفاده از یک منبع حرارتی سنجیدند.
نتایج این تحقیقات نشان داد: افرادی که ساعت بیشتری در طول شب خوابیده بودند از تمرکز بیشتری برخوردار بودند و به طور قابل ملاحظه‌ای احساس آنها در قبال درد کمتر بود.
محققان در این تحقیقات دریافتند: موثر بودن خواب بیشتر از داروهای کدئین دار ویژه کاهش درد است.
13 آذر 1391
منبع:موسسه فرهنگی دنیای تغذیه وسلامت
مشاهده فایل ضمیمه
ویتامین D پوسیدگی دندان را کاهش می دهد خبرگزاری فارس: تحقیقات جدید در آمریکا حاکی است که ویتامین D می تواند احتمال پوسیدگی دندانها را کاهش دهد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از نشریه "Nutrition Reviews"، گروهی از محققان دانشگاه واشنگتن در آمریکا به اطلاعات جدید و قابل توجهی درباره ویتامین D دست یافتند.
تحقیقات این محققان نشان داد: ویتامین D می تواند احتمال پوسیدگی دندانها را کاهش داده و عمر تقریبی آنها را تا حد امکان طولانی تر کند.
این تحقیقات شامل اجرای بیش از 24 آزمایش کلینیکی از بیش از 3000 هزار کودک در تعدادی از کشورهای جهان بود. این کودکان بین 2 تا 16 سال سن داشتند. این آزمایش ها قدرت ویتامین D در کاهش احتمال پوسیدگی دندان به میزان 50 درصد را نشان داد.
پزشکان و محققان اخیرا همچنین دریافته اند که ویتامین D می تواند به درمان سل کمک کند و مصرف آن احتمال ابتلای بیماران دیابتی به انسداد شریانها را کاهش می دهد.
محققان‌ آمریکایی براساس تحقیقات جدید خود اشاره کرده اند که ویتامین D چه بسا می تواند بدتر شدن ریه افراد سیگاری را به تاخیر بیاندازد.
درهمین حال، محققان سوئیسی به این نتیجه رسیده اند که استفاده بیشتر از ویتامین D از شکستگی استخوان در زنان مسن جلوگیری می‌کند.
ویتامین D از ویتامین‌های لازم برای بدن و محلول در چربی است که به رشد و استحکام استخوان‏ها از طریق کنترل تعادل کلسیم و فسفر کمک می‌کند.
این ویتامین با ایجاد افزایش جذب فسفر و کلسیم از روده‌ها و کاهش دفع از کلیه به متابولیسم استخوان‌ها کمک می‌کند و همچنین از طریق ترجمه ژنهای هسته سلول به رشد سلول کمک می‌کند.
منبع اصلی دریافت این ویتامین به جز منابع گیاهی مثل غلات و حیوانی مثل ماهی ساردین و شیر، نور آفتاب است به طوری که 10 تا 20 دقیقه ماندن در زیر نور آفتاب، نیاز روزانه بدن انسان به این ویتامین را تامین می‌کند و کمبود این ویتامین همچنین باعث پوکی استخوان در کهنسالی می‌‌شود.
شنبه 11 آذر 1391
منبع:خبرگزاری فارس
مشاهده فایل ضمیمه
چگونه به کمک زنجبیل سرفه را درمان کنیم؟ بیشتر: .::سلامت نیوز :سرویس خبری: درمان:چگونه به کمک زنجبیل سرفه را درمان کنیم؟::. سلامت نیوز: یکی از استفاده های دارویی از زنجبیل برای درمان برونشیت با سرفه است. زنجبیل برای درمان سرفه های خشک موثر است.
بدون شک شما نیز در آشپزخانه‌تان ادویه های مختلفی دارید و از آن‌ها برای خوش طعم کردن غذاها استفاده می‌کنید. هیچ شکی نیست که زنجبیل نیز پای ثابت این ادویه‌ها است.
این ادویه علاوه بر این که خوش عطر است و طعم خوبی به غذاها می‌دهد خواص درمانی هم دارد.
در واقع مادربزرگ‌های ما از این ادویه به عنوان داروی طبیعی و بدون خطر برای درمان برخی از بیماری‌ها استفاده می‌کردند.
یکی از استفاده های دارویی از زنجبیل برای درمان برونشیت با سرفه است. زنجبیل برای درمان سرفه های خشک موثر است.
آماده کردن این داروی طبیعی هم کار سختی نیست فقط کافی است زنجبیل تازه، زرده‌ی تخم مرغ و مقداری عسل داشته باشید.
100 گرم زنجبیل تازه را پوست کنده و به خوبی بشویید.
زنجبیل را رنده کنید و آن را داخل یک ظرف شیشه‌ای بریزید.
دو قاشق غذاخوری عسل (شهد عسل نه عسل با موم)، مقداری کره و زرده‌ی یک عدد تخم مرغ را هم به ظرف شیشه‌ای اضافه کنید.
مواد را هم بزنید و روی شعله‌ی ملایم قرار دهید.
بگذارید مواد به مدت حدود سه دقیقه روی شعله‌ی ملایم با هم مخلوط شود.
سپس اجازه دهید تا خنک شود. ظرف را در یک مکان خنک قرار دهید و اجازه دهید ده دقیقه بماند.
آماده کردن این داروی طبیعی هم کار سختی نیست فقط کافی است زنجبیل تازه، زرده‌ی تخم مرغ و مقداری عسل داشته باشید
هر روز سه مرتبه و هر بار یک قاشق غذاخوری از این شربت میل کنید. به این ترتیب که یک قاشق صبح‌ها زمانی که ناشتا هستید، یک قاشق دیگر یک ربع قبل از ناهار و قاشق آخر را یک ربع قبل از شام میل کنید. حواستان باشد میزان موادی که گفته شد بیش از این نباشد.
این شربت را می‌توانید به مدت 24 ساعت نگه داشته و استفاده کنید.
10آذر1391
منبع:سلامت نیوز
مشاهده فایل ضمیمه
اجرای کامل برنامه پزشک خانواده در کرمان مشارکت همگانی را می طلبد اجرای برنامه پزشک خانواده شهری در سطح شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کرمان مشارکت همگانی را می طلبد.
به گزارش وب دا، قائم مقام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: سازمان های بیمه گر، مردم و متخصصین باید در اجرایی شدن این برنامه مشارکت نمایند.
دکتر مریم حسین پور در ادامه با اشاره به تجمیع صندوق های بیمه ای با عنوان یک صندوق خاص، گفت: مساله مهم در اجرای برنامه پزشک خانواده، قرارداد پزشکان و نیروهای شرکت کننده در این برنامه با بیمه هاست.
وی ادامه داد: سازمان های بیمه گر باید قراردادی را با پزشکان برنامه پزشک خانواده منعقد کنند تا پزشکان هزینه ها و حقوقشان را دریافت کنند.
قائم مقام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در ادامه گفت: برنامه پزشک خانواده شهری یکی از تکالیف و برنامه هایی است که دولت باید در برنامه پنجم توسعه انجام دهد.
وی افزود:زیر ساخت های نرم افزاری و سخت افزاری سامانه الکترونیک سلامت ایرانیان در مراکز مجری طرح پزشک خانواده آماده و در حال استقرار است.
دکتر حسین پور بیان کرد: برای اجرای برنامه پزشک خانواده شهری در شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کرمان، 696 پزشک، 517 ماما و 548 پرستار ثبت نام کرده اند.
وی شمار جمعیت تحت پوشش برنامه پزشک خانواده شهری در سطح شهرستان های تحت پوشش این دانشگاه را 979 هزار و 562 نفر عنوان کرد.
وی ادامه داد: بافت، بردسیر، راور، زرند، سیرجان، شهربابک و کرمان از شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کرمان هستند که برنامه پزشک خانواده شهزی اجرایی می شود.
قائم مقام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در ادامه با اشاره به اجرای طرح پزشک خانواده شهری در شهرستان بردسیر به عنوان پایلوت ، گفت: مرحله ثبت نام جمعیت در این شهرستان در حال انجام است.
پنج شنبه ٩ آذر ١٣٩١
منبع:پایگاه خبری-اطلاع رسانی وب دا
مشاهده فایل ضمیمه
جشن تکمیل برنامه پزشک خانواده در سیستان ‌و بلوچستان خبرگزاری فارس: نماینده وزیر بهداشت در برنامه پزشک خانواده گفت: براساس توافق وزارت بهداشت، نیمه دوم اسفند ماه جشن تکمیل برنامه پزشک خانواده در سیستان و بلوچستان تعیین شد.به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان، داود مقیمی اظهارداشت: بر اساس توافق وزارت بهداشت و به دلیل روند مطلوب اجرای برنامه پزشک خانواده، نیمه دوم اسفندماه زمان برگزاری جشن تکمیل و پوشش صددرصد برنامه پزشک خانواده در استان سیستان و بلوچستان تعیین شد.
وی که به منظور بازدید و بررسی وضعیت این برنامه به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده بود از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به دلیل تجربه اجرای برنامه پزشک خانواده به عنوان پیشقراول همه دانشگاه‌های کشور نام برد.
نماینده وزیر بهداشت در برنامه پزشک خانواده ادامه داد: استان سیستان و بلوچستان دومین استانی است که به دلیل اهمیت خاص و نقش آن در کشور مورد بررسی و بازدید قرار می‌گیرد.
مقیمی تصریح کرد: تمامی پزشکان عمومی موظفند در برنامه پزشک خانواده ثبت‌نام کرده و همکاری خودشان را با این برنامه ملی اعلام کنند.
وی با تقدیر از ریاست دانشگاه و دست‌اندرکاران ستاد اجرایی برنامه پزشک خانواده در استان سیستان و بلوچستان، به دلیل تلاش‌های صورت گرفته در اجرایی کردن برنامه، نیمه دوم اسفندماه 91 را زمان مطلوبی برای برگزاری جشن تکمیل اعلام کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز کمبود پزشک عمومی در استان را از مشکلات عمده برنامه ذکر کرد و در همین راستا خواستار تدابیر ویژه از سوی وزارت بهداشت و بالا بردن سرانه درآمد پزشکان این استان برای ماندگاری بیشتر آنان شد.
منصور شکیبا خاطرنشان کرد: علی‌رغم ثبت‌نام 55 درصدی مردم شریف استان در این برنامه و ثبت اطلاعات اولیه آنها در سامانه سلامت متأسفانه تنها 10 درصد از مردم پزشک خانواده خودشان را انتخاب کرده‌ و برای انجام ویزیت پایه اقدام کرده‌اند.
وی در این زمینه تأکید کرد: هرچه سریع‌تر هم استانی‌های عزیز پزشک خانواده خودشان را انتخاب و نسبت به ممهور کردن دفترچه بیمه خود توسط وی اقدام کنند چرا که از تاریخی که متعاقبا اعلام خواهد شد به دفترچه‌های فاقد مهر ترتیب اثر داده نخواهد شد.
سه شنبه 07 آذر 1391
منبع:خبرگزاری فارس
مشاهده فایل ضمیمه
مصرف خودسرانه دارو موجب طولانی‌تر شدن مدت درمان بیماری می‎شود یک داروساز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، گفت: مصرف خودسرانه دارو موجب مقاومت باکتری‌ها در بدن و طولانی‌تر شدن مدت درمان بیماری می‌شود.
به گزارش وب دا، رییس دفتر تحقیق و توسعه غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن بیان این مطلب افزود: با شروع فصل سرد و افزایش بیماری‌های عفونی مصرف خودسرانه دارو توسط مردم افزایش می‌یابد که استفاده از داروها بدون تجویز پزشک عوارض جانبی به همراه دارد و موجب مقاومت باکتری‌ها در بدن می‌شود.
دکتر سهیل افرازی اضافه ‌کرد: مقاوم شدن باکتری‌ها نه تنها به سلامت فرد بلکه به سلامت جامعه نیز صدمه می‌زند زیرا موجب شیوع نوع جدیدی از بیماری که به داروهای موجود مقاوم است می‌شود.
وی افزود: در صورتی که آنتی بیوتیک و دیگر اقلام دارویی که برای بیماری‌های عفونی خفیف مانند سرماخورگی تجویز می‌شود صحیح، به‌موقع و کامل مصرف شود موجب بهبودی بیمار می‌شود.
این داروساز خاطر نشان کرد: مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک‌ها در کودکان اثرات مخرب‌تری دارد و حتما در صورت بروز علایم بیماری به پزشک مراجعه شود تا بیماری به درستی شناسایی شود و داروی لازم برای بهبودی آن تجویز شود.
دکتر افرازی با تأکید بر به اینکه یک داروی خاص در تمام موارد تأثیر یکسانی ندارد، گفت: گاهی اوقات مشاهده می‌شود بیمار در هنگام مراجعه به پزشک برای استفاده از داروی خاصی اصرار می‌کند که ممکن است نه تنها برای آن نوع بیماری مفید نباشد بلکه به سیستم دفاعی بدن نیز صدمه می‌زند و مدت درمان را افزایش دهد.
وی در مورد باور غلط بهتر بودن داروهای تزریقی در جامعه، گفت: بهتر بودن داروهای تزریقی باور غلطی است که در جامعه ایجاد شده در صورتی که برخی از بیماری ها طول درمان خاصی دارند و استفاده از داروهای تزریقی کمکی در بهبود فرد ندارد و ممکن است عوارض جانبی داشته باشد.
این مقام مسئول در مورد داروهایی که به صورت خودسرانه مصرف می‌شود، گفت: بیشترین داروهایی که به صورت خودسرانه مصرف می‌شود آنتی بیوتیک‌ها و مسکن ها هستند.
سه شنبه ٧ آذر ١٣٩١- ٠٨:٤٤
منبع:پایگاه خبری-اطلاع رسانی وب دا
مشاهده فایل ضمیمه
ثبت نام بیش از 50 هزار کادر پزشکی در برنامه پزشک خانواده پزشکان خانواده- رییس مرکز مدیریت توسعه شبکه بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ثبت نام بیش از 50 هزار کادر پزشکی در برنامه پزشک خانواده خبرداد.
به گزارش پزشکان خانواده به نقل از ایرنا، ˈمحمد شریعتیˈ افزود: در زمان حاضر بیش از 50 هزار پزشک، پرستار و ماما بصورت اینترنتی در تیم سلامت پزشک خانواده ثبت نام کرده اند و به نظر می رسد که همه پزشکان سراسر کشور وارد برنامه پزشک خانواده خواهند شد.
وی افزود: تجربه ای که در استان های اجراکننده پزشک خانواده مانند استان های فارس و مازندران داشتیم، نشان می دهد پس از اجرای عملیاتی این برنامه، تقریبا همه پزشکان آن منطقه وارد این برنامه می شوند.
رییس مرکز مدیریت توسعه شبکه بهداشت وزارت بهداشت، تاکید کرد برنامه پزشک خانواده، به گونه ای طراحی شده است تا علاوه بر ارتقای وضعیت سلامت مردم و کاهش هزینه های درمانی، منافع مشروع پزشکان و تیم سلامت نیز حاصل شود.
شریعتی گفت: سطح ارایه خدمات بهداشتی در شهرها با اجرای برنامه پزشک خانواده و با بکارگیری منابع بخش خصوصی بطور کامل ارتقا خواهد یافت.
برنامه پزشک خانواده اکنون در بخش های جنوبی استان تهران، فارس، سیستان و بلوچستان و مازندران اجرا می شود.
در برنامه پزشک خانواده، هر پزشک تعدادی خانواده را زیر پوشش خدمات خود قرار می دهد و با تشکیل بانک اطلاعاتی الکترونیکی حاوی وضعیت جسمانی و روحی مراجعه کنندگان، مشکلات آنها را پیگیری و با توجه به یافته های موجود، در صورت لزوم آنها را به پزشک متخصص ارجاع می دهند.
بر اساس اعلام مسوولان وزارت بهداشت، هزینه ویزیت و معاینه های اولیه، همچنین تامین داروها به جز داروهای بیماری های خاص، در اجرای برنامه پزشک خانواده برای مردم رایگان خواهد بود.
همچنین ساکنان استان هایی که برنامه پزشک خانواده در آنها آغاز شده است، می توانند هرگونه اشکال در ثبت نام اینترنتی پزشک خانواده را به سامانه ارتباطی 8999 اطلاع دهند.
چهارشنبه, 01 آذر 1391 ساعت 10:37
منبع:پزشکان خانواده
مشاهده فایل ضمیمه
مصرف شیر از کودکی قدرت حرکتی را بهبود می‌بخشد خبرگزاری فارس: تحقیقات جدید در انگلیس نشان می‌دهد که مصرف شیر از کودکی قدرت بدنی و حرکتی افراد را بهبود می‌بخشد.به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از نشریه Age & Aging ، تحقیقات جدید در انگلیس حاکی است: عادت مصرف شیر از کودکی می تواند فواید سلامتی زیادی برای افراد در طول عمر داشته باشد و توانمندی و قدرت بدنی را بهبود بخشیده و تعادل جسم را بالاتر ببرد.
محققان در جریان تحقیقات خود دریافتند: مصرف روزانه یک لیوان شیر در روز با راه رفتن سریعتر به میزان 5 درصد در ارتباط است و ضعف تعادل را در بزرگسالی به میزان 25 درصد کاهش می دهد.
تیم تحقیقات از اطلاعات تاریخی مربوط به ر‍ژیم های غذایی بیش از 1500 مرد 62 تا 86 ساله کمک گرفت که در دو تحقیقات گسترده درباره عادت های غذایی در کودکی شرکت کرده بودند.
تیم تحقیقات تاثیر ر‍ژیم غذایی این افراد در کودکی بویژه لبنیات، پروتئین، کلیسم و چربیها را بر عملکرد کنونی و قدرت حرکتی آنها در بزرگسالی ارزیابی کرد.
محققان این افراد را تحت یک سری آزمایش ها درباره فعالیت هایشان از جمله راه رفتن و قدرت بلند شدن و نشستن و آزمایش سنجش تعادل بدن قرار دادند.
این تحقیقات نشان داد: مصرف غذاهای حاوی کلسیم و پروتئین و لبنیات در کودکی با قدرت حرکتی در بزرگسالی در ارتباط است.
محققان همچنین دریافتند: کودکانی که در کودکی از نوشیدن شیر استقبال می کردند، این عادت خود را در بزرگسالی حفظ کردند که این امر فواید سلامتی زیادی برای آنها در طول زندگی به همراه دارد.
91/09/02 - 09:59
منبع:خبرگزاری فارس
مشاهده فایل ضمیمه
انتخابات نظام پزشکی ۴ اسفند برگزار می‌شود خبرگزاری فارس: معاون درمان وزیر بهداشت از برگزاری انتخابات نظام پزشکی در روز جمعه 4 اسفند در سراسر کشور خبر داد.به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، حسن امامی رضوی با اعلام این خبر اظهار داشت: 3 ماه قبل از اتمام دوره انتخابات نظام پزشکی، تاریخ برگزاری انتخابات بعدی توسط وزیر بهداشت اعلام می‌شود و پس از اعلام این تاریخ، مراحل اجرایی آن آغاز خواهد شد.
وی افزود: بر این اساس از تیر امسال برنامه‌ریزی برای انتخابات نظام پزشکی آغاز شد و نمایندگانی از طرف مجلس شورای اسلامی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت کشور و دادستانی کل کشور نیز مشخص شدند و بر این اساس، برنامه ریزی های لازم انجام و جدول زمانبندی و زمان برگزاری با تأیید وزیر بهداشت تصویب شد.
رئیس ستاد اجرایی برگزاری انتخابات نظام پزشکی تصریح کرد: جدول زمانبندی انتخابات نیز در اولین جلسه هیئت مرکزی نظارت بر این انتخابت تصویب شد و مراحل اجرایی آن در آینده‌ای نزدیک آغاز خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: هیئتهای اجرایی و نظارت بر انتخابات نظام پزشکی در دانشگاه‌ها و شهرستانها نیز در این رابطه به زودی تشکیل می‌شود.
91/09/01 - 19:12
منبع:خبرگزاری فارس
مشاهده فایل ضمیمه