اخبار انجمن خرداد 1391

اطلاعیه جهت موسسین محترم داروخانه های سراسرکشور قابل توجه موسسین محترن داروخانه های سراسر کشور
مشاهده فایل ضمیمه
مکاتبه رئیس انجمن داروسازان ایران با وزیراقتصاد و دارائی جناب آقای حسینی
مقام محترم وزارت اقتصاد و دارائی
مشاهده فایل ضمیمه
آغاز طرح امداد تابستانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد طرح امداد تابستانی مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اول تیرماه در استان خراسان رضوی آغاز شد .
به گزارش وب دا ، مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: در این طرح که با همکاری دانشگاهها و دانشکده های گناباد ، سبزوار ، نیشابور و تربت حیدریه اجرا می شود پایگاههای اورژانس جاده ای تا پایان شهریور ماه به مصدومان احتمالی ترافیکی خدمات ارائه می دهند .
دکتر رضا وفایی نژاد با اشاره به اینکه در این طرح بیش از 280 تکنیسین و پرسنل اورژانس به همراه 94 دستگاه آمبولانس و با تمامی امکانات و تجهیزات امدادی فعالیت می کنند خاطر نشان کرد : به منظور ارائه خدمات در زمان حوادث ترافیکی با مصدومیت بالا چهار دستگاه اتوبوس آمبولانس با همکاری دانشگاه ها و دانشکده های مشهد ، نیشابور ، گناباد و سبزوار فعال می شوند .
وی گفت : همچنین بالگرد امداد هوایی نیز در اوقات روز آماده ارائه خدمات در زمان سوانح ترافیکی و به منظور انتقال سریع مصدومان حوادث احتمالی به مراکز درمانی تا شعاع 60 تا 80 کیلومتر است .
مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه این طرح به منظور افزایش ایمنی سفرهای تابستانی اجرا می شود خاطر نشان کرد :‌آماده باش کلیه پایگاههای اورژانس شهری و جاده ای در استان ، استقرار آمبولانس کلیه پایگاههای جاده ای در مکان مناسب و تا حد امکان حاشیه جاده به منظور اطمینان خاطر مسافران ، آمادگی و افزایش ظرفیت پاسخگویی 115، پیش بینی آمبولانسهای یدک به منظور پشتیبانی آمبولانسهای فعال و استقرار 4 دستگاه موتور آمبولانس در اطراف حرم مطهر رضوی از دیگر اقدامات انجام شده به شمار می رود .
دکتر رضا وفایی نژاد خاطر نشان کرد :‌به منظور پذیرش و انتقال بیماران از مراکز درمانی استان و استانهای همجوار به مراکز تخصصی و فوق تخصصی ستاد هدایت امور درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد به صورت 24 ساعته در این ایام فعالیت دارد .
وی افزود:‌فعالیت 24 ساعته مرکز عملیات بحران دانشگاه و استقرار کارشناس EOC و مدیر آنکال پزشک جهت هماهنگی و اقدامات لازم در صورت بروز حوادث ویژه با تلفات بالا از دیگر اقدامات انجام شده به شمار می رود .
مشاهده فایل ضمیمه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد پیشگام در عرصه کارآفرینی مشاور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در امور کارآفرینی گفت : دانشگاه علوم پزشکی مشهد یکی از دانشگاههای پیشگام در عرصه کارآفرینی به شمار می رود .به گزارش وب دا ، غضنفر میرزابیگی در حاشیه همایش کارآفرینی و اشتغال در مشهد اظهار داشت : دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال گذشته یک هزار و 840 فرصت شغلی را متعهد شده بود که با ایجاد دو هزار و 300 فرصت شغلی به عنوان یکی از دانشگاههای برتر در این زمینه به شمار می رود .
همچنین بهروز جعفر آبادی مسئول دفتر کارآفرینی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت : در سال جاری تعهد ایجاد یک هزار و 750 فرصت کارآفرینی در این دانشگاه داده شده است که پیش بینی می شود با توجه به فرصت های مناسب اشتغال در خراسان رضوی در بخش پزشکی و پیراپزشکی این رقم فراتر رود .
وی افزود: فرصت های کارآفرینی در دو بخش دولتی از طریق آزمونهای استخدامی و خصوصی شامل به کار گیری در بیمارستانها ، کلینیک های خصوصی و در قالب خوداشتغالی در مطبها ایجاد می شود .
گفتنی است : همایش کارآفرینی و اشتغال با حضور مسئولان دفاتر کارآفرینی و مشاوران روسای دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور بیستم و بیست و یکم خرداد ماه با هدف بحث و تبادل نظر در زمینه کارآفرینی و در محورهای آموزش کارآفرینی با موضوع محصول محوری ، مشتری مداری و انسان محوری در فعالیتهای کارآفرینی نظام سلامت ، آموزش کارآفرینی با موضوع تلفیق تئوری کارآفرینی دانشگاهی با بازار امروز سرمایه و سلامت ، گزارش کار و تبادل نظر، آموزش کارآفرینی با موضوع مدلیزه رفتار کارآفرینی و جمع بندی همایش و ارائه رویکرد نهایی برنامه ها برگزار شد .
مشاهده فایل ضمیمه
وزير بهداشت از دستيابي به 24 داروي بيوتكنولوژي در سال آينده خبر داد. معاون تحقيقات و فن آوري وزير بهداشت از دستيابي به 24 داروي بيوتكنولوژي در سال آينده خبر داد.

به گزارش روابط عمومي معاونت تحقيقات و فناوري،‌ دكتر مصطفي قانعي در هفدهمين جشنواره تحقيقاتي علوم پزشكي رازي ضمن اعلام اين خبر اظهار داشت: براساس گزارش مجله معتبر نيچر، ايران بالاترين رشد علمي را در منطقه داشته است و اين حق ملت است كه با استعدادها و نخبه­هايي كه دارد به بالاترين سطح علمي در دنيا برسد.

وي با بيان اينكه­: رشد علمي كشور20 درصد افزايش يافته است گفت: فاصله، نسبت به رتبه اول منطقه بسيار كم است كه قول مي­دهيم تا پايان اين دولت، اين دستاورد را به بالاترين نقطه خودش برسانيم.

معاون تحقيقات و فناوري تصريح كرد: در حال حاضر 50 درصد توليد علم مربوط به بخش پزشكي است و 5 دانشمند برتر نيز جزء 1 درصد دانشمند برتر دنيا قرار دارند.

وي ادامه داد: سال گذشته 15 درصد و امسال نيز 20 درصد رشد علمي داشتيم كه اين امر نشان دهنده شتاب صعودي ما از لحاظ توليدات علمي است.

وي افزود: يك عهدنامه بين ما و رؤساي دانشگاههاي علوم پزشكي بسته شده كه دانشگاهها تا سال 94 معادل كل مقالات علمي در كشور را توليد كنند و آينده درخشان­تر از امروز خواهد بود. در اين راستا روند رشد علمي تمامي دانشگاهها مشخص شده و هدف اين است كه به بالاترين سطح اين دانش برسيم.

دكتر قانعي در ادامه با تاكيد بر اين كه بايد به فناوريهاي جديد دنيا بيشتر پرداخته شود، گفت: قبل از سال 84 كشور تنها دو محصول بيوتك داشت و اين تعداد طي سالهاي 84 تا 88 به 11 دارو رسيد و با شتاب فزايند­ه­اي كه پيش رو داريم در سال 91 توليد 24 داروي بيوتيك را خواهيم داشت و مي­توانيم از لحاظ فناوري دارويي از كشورهاي روسيه، چين و هند پيشي بگيريم.

وي اين جشنواره را قله افتخارات علمي كشور عنوان كرد و اظهار داشت: اساتيد شركت­كننده سال به سال بيشتر مي­شوند و در اين دوره نيز از بين 840 نفر شركت كننده 44 نفر برگزيده شدند.

دكتر قانعي افزود: از جمع 127 نفر برگزيده سال گذشته نيز 50 درصد عضو هيات علمي، ‌17 درصد پژوهشگر، 16درصد در بخش بهداشتي و 8 درصد دانشجو در خارج از كشور،‌ تحقيقات تكميلي را طي مي­كنند. همچنين مديريت­هاي علمي زيادي به دست برگزيدگان جشنواره رازي سپرده شده است .
مشاهده فایل ضمیمه
سامانه ملي اطلاعات پژوهشي، پزشكي كشور در چهار دانشگاه علوم پزشكي اجرايي شد سامانه ملي مديريت اطلاعات پژوهشي، پزشكي كشور در دانشگاه علوم پزشكي بوشهر
در اجرای عملياتي نمودن سامانه ملی مدیریت اطلاعات پژوهشی پزشکی کشور در دانشگاه های علوم پزشکی، سامانه فوق توسط كارشناسان معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با برگزاری جلسه توجیهی مدیریتی در دفتر رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و با حضور دکتر حیدری ریاست دانشگاه، مهندس قشونی، مهندس کریمی و شورای آن دانشگاه اجرا شد.
گفتني است، سمینار سامانه ملی مدیریت اطلاعات پژوهشی پزشکی کشور در دانشگاه علوم پزشكي بوشهر با حضور معاونان و مدیران و اعضاء هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی در سالن اجتماعات پردیس آن دانشگاه برگزار شد.
در این سمینار دکتر روانی پور معاون پژوهشی دانشگاه: با ابراز خرسندی از راه اندازی این سامانه اظهار امیدواری نمود ارتقاء چشمگیری در سطح فرهنگی جامعه پزشکی و بیماران با ایجاد سیستم های اطلاع رسانی و فرآیند محور ایجاد خواهد شد.
در ادامه مهندس قشونی سامانه فوق را تشریح و اهداف مورد نظر از اجرایی شدن سامانه و همچنین امکانات و توانمندی های موجود در این پورتال را بیان نمودند.
در ادامه این سمینار، کارگاه آموزشی کار با سامانه اطلاعات پژوهشی، پزشکی کشور توسط کارشناسان معاونت تحقیقات و فناوری برای شرکت کنندگان در این سمینار برگزار شد.


سامانه ملي مديريت اطلاعات پژوهشي، پزشكي كشور در دانشگاه علوم پزشكي هرمزگان
سمینار سامانه ملی مدیریت اطلاعات پژوهشی پزشکی کشور با حضور معاونان و مدیران و اعضاء هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در سالن همایش دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برگزار شد.
در این سمینار ابتدا مهندس قشونی سامانه فوق را تشریح و اهداف مورد نظر از اجرایی نمودن این سامانه و همچنین امکانات و توانمندی های موجود در این پرتال را بیان نمودند.
همچنین دکتر نجاتی زاده ابراز کرد: با راه اندازی این سامانه ارتقا چشمگیری در سطح فرهنگی جامعه پزشکی و بیماران با ایجاد سیستم های اطلاع رسانی، گردش خبر و گردش محتوا و سیستمهای فرآیند محور ایجاد خواهد شد.
گفتنی است در این سمینار، کارگاه آموزشی کار با سامانه اطلاعات پژوهشی پزشکی کشور توسط کارشناسان معاونت تحقیقات و فناوری مهندس مهدی قشونی و مهندس هادی کریمی برای شرکت کنندگان در این سمینار برگزار شد.


سامانه ملي مديريت اطلاعات پژوهشي، پزشكي كشور در دانشگاه علوم پزشكي آذربايجان غربي
سمینار سامانه ملی مدیریت اطلاعات پژوهشی پزشکی کشور با حضور معاونان و مدیران و اعضاء هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در سالن همایش دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی برگزار شد.
بنابراین گزارش، دکتر متذکر معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی بر ضرورت اجرایی شدن سامانه اطلاعات پژوهشی در آن دانشگاه تاکید کرد.
گفتنی است در این سمینار، کارگاه آموزشی کار با سامانه اطلاعات پژوهشی پزشکی کشور توسط کارشناسان معاونت تحقیقات و فناوری برای شرکت کنندگان در این سمینار برگزار شد.


سامانه ملي مديريت اطلاعات پژوهشي، پزشكي كشور در دانشگاه علوم پزشكي كردستان
سمینار سامانه ملی مدیریت اطلاعات پژوهشی پزشکی کشور با حضور رئیس، معاونان و مدیران دانشگاه علوم پزشکی کردستان در تالار ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار شد.
بنابراین گزارش، دکتر قدیمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان و دکتر حیدری معاون تحقیقات و فناوری آن دانشگاه بر ضرورت اجرایی شدن سامانه اطلاعات پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی کردستان تاکید کردند.
گفتنی است در این سمینار دو روزه، کارگاه آموزشی کار با سامانه اطلاعات پژوهشی پزشکی کشور توسط کارشناسان معاونت تحقیقات و فناوری برای شرکت کنندگان در این سمینار برگزار شد.
مشاهده فایل ضمیمه